Nie istnieją żelazne zasady, które przełożą się na złotą receptę pozwalającą nam zachwycić każdego rekrutera, ale jest kilka twierdzeń, które z pewnością wprawią osobę rekrutującą w stan bardzo daleki od zachwytu. Przed nami pięć zdań, których na rozmowie kwalifikacyjnej nigdy nie powinieneś wypowiadać. Gotowy? Zaczynamy!

Czytaj dalej...

Będąc osobami aktywnymi na rynku pracy, w swojej karierze zawodowej będziemy mieli okazje natknąć się na dwa rodzaje procesów rekrutacji: te, prowadzone bezpośrednio przez pracodawcę lub rekrutacje, których podejmują się agencje pracy lub zewnętrzne firmy rekrutacyjne. Drugi rodzaj drogi poszukiwania zatrudnienia może wydać nam się czymś nowym i nieoczywistym, nic dziwnego – usługi rekrutacyjne realizowane przez firmy zewnętrzne zyskały na popularności w ostatnich latach i dla niektórych kandydatów wciąż są zjawiskiem stosunkowo nowym.

Czytaj dalej...

To fakt - niektóre firmy tworza przyszłość, a ich pracownicy sa gwiazdami. Niekoniecznie rocka :-)

Czytaj dalej...

Każdy pracodawca - niezależnie od marki - od czasu do czasu szuka nowych pracowników. Wyobrażacie sobie pracę w Jaguarze? PS. Filmik wspierają "Gorillaz"

Czytaj dalej...

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, a skoro nowy rok, to i nowy Ty. Nierzadko na liście noworocznych postanowień znajduje się pomysł zmiany pracy, cóż, w końcu świeże i niezagospodarowane jeszcze 365 dni na pewno przyniesie wiele okazji na zrobienie tego ważnego kroku! Nad czym warto się zastanowić, aby decyzja ta nie była pochopna, ale dobrze umotywowana i podjęta z całym przekonaniem o jej słuszności?

Czytaj dalej...